Trądzik różowaty – podstawowe standardy leczenia
5 grudnia 2017

Koronawirus COVID-19, jak się dodatkowo ochronić?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym w związku z ekspansją wirusa COVID-19. WHO wydała, także zalecenia mające na celu ograniczenie ryzyka zakażenia wirusem oraz przeciwdziałania rozszerzania się epidemii. Dla ochrony przed koronowirusami międzynarodowi eksperci zalecają stosowanie miedzy innymi podstawowych zasad profilaktyki zakażeń:

  • unikać bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi
  • pamiętać o higienie podczas oddychania
  • zadbać o odpowiednią higienę rąk, jak najczęściej myć ręce (wodą i mydłem przez co najmniej 20 sekund)
  • unikać dotykania brudnymi dłońmi twarzy w szczególności ust, oczu oraz nosa
  • unikać zatłoczonych miejsc, dużych skupisk ludzi.

Wirusy najczęściej przedostają się do organizmu ludzkiego przez oczy, nos i usta, dlatego warto oprócz zalecanej higieny rąk zadbać również o odpowiednia higienę i pielęgnację okolic twarzy. Uwzględniając, że statystycznie dotykamy twarzy ok. 27 razy w ciągu godziny oraz fakt, że twarz jest najbardziej narażona na działanie czynników z naszego bezpośredniego otoczenia, odpowiednia profilaktyka okolic twarzy może mieć kluczowe znaczenie dla naszej ochrony przed infekcjami.

Wsparcie w zakresie realizacji procedur profilaktycznych okolic twarzy i oczu można uzyskać stosując do oczyszczania specjalistyczne preparaty PRODEX. Produkty PRODEX (płyny, chusteczki) poza właściwościami oczyszczającymi, aseptycznymi tworzą na skórze film, barierę ochronna, która dodatkowo chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.